Spise med Price på tur (2:6)

Spise med Price på tur |

LIVSSTIL - Om du er til Dante og Machiavelli og elsker renæssancen, eller hellere vil have næsten nøgne damer og kæmpestore røde bøffer for licenspengene, så er der fjernsyn for dig, når Brødrene Price tager til Firenze. I "Spise med Price på tur" skal der laves florentinsk mad. Der skal spises komave og frituresteges hjerne - og er du mere til det lidt sødere køkken, er der gode tips til biscottibagning og den ultimative dessert: Isbomben.
Øv - Programmet har været sendt
Følg os på Facebook og få det hele med.

Om du er til Dante og Machiavelli og elsker renæssancen, eller hellere vil have næsten nøgne damer og kæmpestore røde bøffer for licenspengene, så er der fjernsyn for dig, når Brødrene Price tager til Firenze. I "Spise med Price på tur" skal der laves florentinsk mad. Der skal spises komave og frituresteges hjerne - og er du mere til det lidt sødere køkken, er der gode tips til biscottibagning og den ultimative dessert: Isbomben.

RELATEREDE TV-TIPS

FÅ FILM- OG SERIENYT DIREKTE I INDBAKKEN

Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, giver du samtykke til at modtage inspiration til store tv- og kulturoplevelser samt invitationer til konkurrencer og særarrangementer. Du kan altid afmelde nemt via afmeldingslinket i vores e-mails eller ved at skrive til kontakt@nabolandskanalerne.dk. Find vores persondatapolitik her.