Hvem skal være den nye pave?

Nachfolger gesucht: Wer kann Papst in Krisenzeiten? |

KULTUR - 'Hvem skal være den nye pave?'. 133 kardinaler træder ind i konklaven og skal vælge den nye pave. En udfordrende opgave i lyset af de globale kriser. Hvem er en mulig efterfølger?Tilladt for: A.
Øv - Programmet har været sendt
Følg os på Facebook og få det hele med.

'Hvem skal være den nye pave?'. 133 kardinaler træder ind i konklaven og skal vælge den nye pave. En udfordrende opgave i lyset af de globale kriser. Hvem er en mulig efterfølger?Tilladt for: A.

RELATEREDE TV-TIPS

FÅ FILM- OG SERIENYT DIREKTE I INDBAKKEN

Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, giver du samtykke til at modtage inspiration til store tv- og kulturoplevelser samt invitationer til konkurrencer og særarrangementer. Du kan altid afmelde nemt via afmeldingslinket i vores e-mails eller ved at skrive til kontakt@nabolandskanalerne.dk. Find vores persondatapolitik her.