Strisserne fra Rosenheim

Die Rosenheim-Cops: Aumanns letzte Stunde |

KRIMI - "Aumanns sidste time". Bratschspilleren Gabriel Aumann er død efter at være faldet ud fra et vindue. Men var det viceværten Josef Kastenmüller, som følte sig chikaneret af Aumann, eller musiktalentet Tobias Ferber, som blev vejet og fundet for let af Aumann, som skubbede? Med danske undertekster.

Danske undertekster

Øv - Programmet har været sendt
Følg os på Facebook og få det hele med.

"Aumanns sidste time". Bratschspilleren Gabriel Aumann er død efter at være faldet ud fra et vindue. Men var det viceværten Josef Kastenmüller, som følte sig chikaneret af Aumann, eller musiktalentet Tobias Ferber, som blev vejet og fundet for let af Aumann, som skubbede? Med danske undertekster.

Medvirkende

Joseph Hannesschläger, Igor Jeftic, Marisa Burger, Karin Thaler og Max Müller m.fl. SKUESPILLERE

Credits

Rigobert Mayer og Gunter Krää

RELATEREDE TV-TIPS

FÅ FILM- OG SERIENYT DIREKTE I INDBAKKEN

Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, giver du samtykke til at modtage inspiration til store tv- og kulturoplevelser samt invitationer til konkurrencer og særarrangementer. Du kan altid afmelde nemt via afmeldingslinket i vores e-mails eller ved at skrive til kontakt@nabolandskanalerne.dk. Find vores persondatapolitik her.