Mordach - Død i bjergene

Mordach - Tod in den Bergen |

KRIMI - Episode: 1. 'Mordach - Død i bjergene'. Efter at et lig bliver fundet, er der ingen, der tror på Frankfurt BKA-embedsmanden Cuma Ozan, bare rejste til idylliske Mordach for at vandre. Hans lokale kolleger mener endda, at han var Laura Brunners morder. Ozan, der er undercoverbetjent, forbliver i første omgang tavs. Den unge politikvinde Toni har derfor ikke meget tillid til ham, da BKA-indsatsleder Helene Brecht overtager sagen og insisterer på at netop Ozan skal være efterforsker på den. Toni finder ud af, at hendes nye partner kendte offeret og kuglen stammer fra hans tjenestevåben! Ozan kan ikke huske, hvad der skete. Med danske undertekster.

Danske undertekster

Øv - Programmet har været sendt
Følg os på Facebook og få det hele med.

Episode: 1. 'Mordach - Død i bjergene'. Efter at et lig bliver fundet, er der ingen, der tror på Frankfurt BKA-embedsmanden Cuma Ozan, bare rejste til idylliske Mordach for at vandre. Hans lokale kolleger mener endda, at han var Laura Brunners morder. Ozan, der er undercoverbetjent, forbliver i første omgang tavs. Den unge politikvinde Toni har derfor ikke meget tillid til ham, da BKA-indsatsleder Helene Brecht overtager sagen og insisterer på at netop Ozan skal være efterforsker på den. Toni finder ud af, at hendes nye partner kendte offeret og kuglen stammer fra hans tjenestevåben! Ozan kan ikke huske, hvad der skete. Med danske undertekster.

Medvirkende

Mehmet Kurtulus, Sarah Bauerett, Gesine Cukrowski, Dominique Horwitz og Philip Birnstiel m.fl. SKUESPILLERE

Credits

Michael Kadelbach, Max Knauer, Thomas Berger, Oskar Sulowski og Thomas André Szabó m.fl.

RELATEREDE TV-TIPS

FÅ FILM- OG SERIENYT DIREKTE I INDBAKKEN

Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, giver du samtykke til at modtage inspiration til store tv- og kulturoplevelser samt invitationer til konkurrencer og særarrangementer. Du kan altid afmelde nemt via afmeldingslinket i vores e-mails eller ved at skrive til kontakt@nabolandskanalerne.dk. Find vores persondatapolitik her.